Program CAM (zwany także SmartCAM) jest bardzo powszechnym programem w przemyśle. Nic dziwnego. Gdy znaleziono zastosowania komputerów w przemyśle stworzono ogromny wachlarz programów, które będą mogły ułatwić pracę inżynierowi, robotnikowi lub specjalisty do spraw kontroli produkcji.

Zobacz również:

Aktualnie, każda część procesu – od powstania pomysłu – aż po dostarczenie gotowego produktu jest monitorowana i tworzona przy użyciu komputera. To znaczy:

- wizualizacja (czyli trójwymiarowy model, dzięki któremu możemy zdecydować, z jakiego materiału zostanie wykonany produkt);

- pomiary (daje możliwość zmierzenia tego co wykonaliśmy. Aktualnie program CAM posiada odczyt cyfrowy);

- programowanie obrabiarek

- symulacja obróbki (daje możliwość wizualizacji obróbki, pomierzenia wykonanego detalu i sprawdzenie teoretycznej chropowatości i tym podobne)

oraz

- wykonanie przedmiotu.

 

Wersje programu

Do chwili obecnej powstało wiele wersji programu CAM. Zaczynając od roku 2002, gdzie Olson Gregg rozpoczął pracę z inżynierami oprogramowania i menedżerami w celu przywrócenia popularności świetności CAM’a, który był jednym z najlepszych programów w latach 80-tych.

 

W styczniu 2016 roku wyszła najnowsza wersja programu – SmartCAM 2016. Wersja ta wnosi bardzo wiele, między innymi:

- przebudowany interfejs (z zakresu widoku list, biblioteki „Narzędzia” oraz „Procesów”);

- nowe funkcje biblioteki KBM (zarządzanie procesami, narzędziami oraz parametrami).

 

Nowy interfejs

Mimo wzlotów i upadków firmy program CAM stał się znów jednym z najlepszych programów w przemyśle i coraz więcej firm stawia na SmartCAM. Nowe interfejsy, funkcje, wygląd, oprawki w symulacji, kontrola narzędzi i inne unowocześnienia sprawiają, że program jest bardzo prosty w obsłudze i bardzo przyjemnie się z niego korzysta.

Ponadto, firma oferuje przetestowanie bezpłatnie programu dla osób, które zainteresowane są kupnem.

Dowiedz się więcej na: http://www.visicadcam.pl/

Kategorie: Porady i informacje