Czym jest apteka internetowa i kiedy może pomóc?

Zobacz również:

Określenie apteka internetowa może być lekko mylące, ponieważ apteki działające w Internecie i apteki klasyczne nie są swoimi dokładnymi odpowiednikami. Siłą rzeczy, w aptekach internetowych nie ma możliwości oferowania niektórych produktów, na przykład tych, które trzeba przygotować dla pacjenta na dokładne zamówienie lekarza lub tych, które są wydawane tylko na receptę.

Apteki internetowe nie mają odpowiedniej infrastruktury, by wszystkie odpowiednie kwestie zweryfikować. Dlatego apteka internetowa w porównaniu do apteki klasycznej jest miejscem oferującym nam mniejszy zakres produktów, ale nie jest tak też do końca.

Wspomaganie terapii

Jeśli istnieje jedno pole, na którym apteki internetowe zdecydowanie królują, jest to oferowanie produktów stanowiących wsparcie w innych terapiach. Zazwyczaj lekarz zapisuje jeden lub dwa produkty, których zadaniem jest uderzenie w samo sedno problemu, ale tak jak jest to na przykład przy antybiotykach, oferowane są także różnego rodzaju leki osłonowe. Ich zadaniem jest zmniejszanie skutków ubocznych działania leków czy zwalczanie innych objawów, które pojawiają się w czasie choroby. Bardzo często chodzi po prostu o poprawienie komfortu pacjenta przy minimalnym wpływie tego typu środków na samą chorobę. Nie jest to jednak kwestia, którą można by bagatelizować. W niektórych przewlekłych chorobach komfort pacjenta to najważniejsza, jeśli nie jedyna kwestia, na którą leki mogą mieć realny wpływ.

Większy wybór i niższe ceny

Największymi atutami aptek internetowych są zazwyczaj niższe ceny oraz szerszy wybór w kategoriach produktów, które są tam dostępne. Ogromna część medykamentów jest dostępna bez recepty i właśnie te produkty można zakupić w aptekach internetowych. W klasycznych aptekach też ich nie brakuje, ale zawsze jest to niewielki wybór ze względu po prostu na brak miejsca. A w przypadku leków na ból gardła czy suplementów diety bardzo ważne jest dobre dobranie specyfiku do swoich potrzeb. W aptekach internetowych jest to zdecydowanie łatwiejsze.

Kategorie: Porady i informacje