Jak działa krem na cellulit?

Zobacz również:

Cellulit jest tak powszechny wśród kobiet, że wiele osób zastanawia się dlaczego nie zostanie uznany za normę – można bowiem powiedzieć, ze bardziej nienaturalny jest jego brak, niż jego istnienie.

Z drugiej jedna strony na pewno nie wygląda estetycznie – zwłaszcza jeśli jest bardzo zaawansowany – co z pewnością przyczynia się do uznania go za coś złego. Czym właściwie jest i jak się go pozbyć?

Czy krem na cellulit naprawdę działa i w jaki sposób może wpływać na jego usuwanie?

Cellulit oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Rzadko występuje u mężczyzn, którzy maja zresztą zwykle mniej tkanki tłuszczowej zgromadzonej na biodrach i udach. Z tego względu cellulit jest domeną pań. Pojawia się zwykle już po okresie dojrzewania, ale również gdy ktoś ma nadwagę, czy jakiekolwiek zmiany hormonalne – na przykład związane z ciążą, menopauzą i tak dalej. Z czasem nasila się, zatem warto zacząć z nim walczyć, gdy tylko go zauważymy.

Zwalczanie cellulitu wiąże się ze zmianą stylu życia, ale także i ze stosowaniem odpowiednich kremów i balsamów. Kosmetyków wspomagających usuwanie tych nieestetycznych wałeczków i bruzd z pośladków czy ud jest zresztą bardzo dużo, a wśród nich: bandaże antycellulitowe, masażery, bańki chińskie, rozmaite peelingi, balsamy i kremy, remodelatory sylwetki takie jak Antycellulitowa Mezoterapia Lirene i wiele innych.

Praca własna polega na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń oraz ogólnie na aktywności fizycznej

Ruch bardzo sprzyja kształtowaniu sylwetki i pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Hormony nasilające cellulit znajdują się przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego, dlatego ich ograniczenie w diecie jest konieczne gdy chcemy się go pozbyć. Krem na cellulit pełni zaś funkcję wspomagającą – rozgrzewa smarowane miejsce, pomaga pozbyć się tłuszczu, a zresztą już samo smarowanie (czyli masaż) działa na ciało zbawiennie. Nie wszystkie osoby jednak mogą stosować podobny krem – jeśli ktoś ma na przykład kłopoty z pękającymi naczynkami powinien ich niestety unikać.

Kategorie: Porady i informacje