Jaki powinien być Twój wymarzony lokal ślubny?Wysoka jakość obsługi oraz smaczne jedzenie to zdecydowanie bardzo ważne kwestie. Jednak równie ważna jest lokalizacja sali. Świetnie, jeśli w okolicy lokalu jest ładnie. Jeżeli planujecie ślub latem, to z pewnością zarówno Wy, jak i goście wyjdziecie na zewnątrz „rozprostować nogi” i jakże wspaniale by było, gdyby otaczała Was zieleń i panowała spokojna atmosfera. Dlatego doskonale sprawdzą się miejsca na uboczu, a nie w centrum miasta.

Zobacz również:

Lokalizacja wesela od czego zależy?

Oczywiście biorąc pod uwagę lokalizację, musicie także pomyśleć o odległości od kościoła lub urzędu, by weselnicy nie musieli się zbyt daleko przemieszczać. A jeśli jednak jest spory kawałek do pokonania, to pamiętajcie o organizacji wygodnego transportu – busów lub autobusu, by każdemu zapewnić komfortowy przejazd. Wybierając salę na wesele, zwróćmy uwagę na jej układ. Najlepiej, jeżeli część ze stołami będzie otwarta na część taneczną. W ten sposób każdy z gości może obserwować pozostałe tańczące pary i nabierać ochoty do tańca. Przy okazji obserwuje organizowane zabawy lub kolejne etapy weselnych tradycji – oczepiny i inne. A jeśli wśród gości macie starsze osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie tańczą, to w taki sposób zapewnicie im radość obserwowania bawiących się osób. Ponadto pamiętajcie – znacznie trudniej zachęcić do zabawy gości w miejscach, w których sala bankietowa jest zamknięta lub odgrodzona wąskim przejściem od parkietu.

Cechy sali weselnej

Sala weselna powinna mieć rozmiar dopasowany do okoliczności. Co to znaczy? Najprościej mówiąc – jeśli Waszych gości jest 100+ to musi być naprawdę spora. I niech Wam nikt nie mówi – „spoko, spoko zmieszczą się”, lepiej zaufajcie swojej intuicji i jeżeli wydaje Wam się, że jest za ciasno, to odpuśćcie. Menadżerowie i właściciele lokalu mogą opowiadać różne chwytliwe opowieści, to tym, jak organizowali ogromne wesela. Bierzcie na to poprawkę – nie ma nic gorszego niż ścisk i brak wygody. Zwłaszcza latem.

Kategorie: Bez kategorii