Listy do M.Coraz bliżej nas jest okres świąteczny. Czas spotkań z rodziną i najbliższymi, w którym przekazujemy sobie moc życzeń, serdeczność, życzliwość, miłość. Jest to też czas szczególnych odwiedzin- i to zaraz na początku grudnia. Każde dziecko kojarzy datę 6 XII – dzień świętego Mikołaja. Dzień, w którym święty Mikołaj przynosi prezenty!

Zobacz również:

Dobrze, dobrze. Prezenty, prezentami, ale skąd Mikołaj może wiedzieć, co bardziej lub mniej grzeczne dzieci chcą od niego otrzymać? Mógłby pytać rodziców i przyjaciół takiego smyka, ale na świecie jest wiele dzieci, które dostaną prezenty- nie wystarczyłoby na to czasu! Dlatego, drogie Dzieci, część wysiłku spadnie na Was! Bo trzeba napisać list do świętego Mikołaja.

Piszemy list

Najpierw trzeba, najlepiej z Rodzicami, skonsultować i zastanowić się, jakie prezenty chcecie otrzymać od Świętego. Rodzice chętnie Wam w tym pomogą a i też będą mieli jakieś dobre sugestie. Skoro tylko ustalicie, co chcecie dostać, możecie zacząć pisać list do świętego mikołaja. Najlepiej zacząć „Kochany Święty Mikołaju!”, jako zwrot grzecznościowy. Potem warto napisać kilka słów o sobie, przedstawić się przede wszystkim, podać ile się ma lat, rodzeństwo i czym się interesujecie- bo choć Święty zna Was, to łatwiej mu będzie sobie przypomnieć, jak to opiszecie! Następnie warto wymienić swoje sukcesy, jakie udało się osiągnąć od zeszłego roku, np.: „Słucham Mamy i Taty”, „Jestem grzeczny/a”, „Sprzątam zawsze swój pokój”, „Chętnie odrabiam zadanie”…

Każde dziecko zasługuje na prezent

Poproście rodzinę o pomoc, na pewno chętnie to uczynią, byście mogły, drogie Dzieci, wymienić jak najwięcej pozytywnych rzeczy, jakie zrobiłyście w czasie od Mikołaja ostatniej wizyty. To pomoże także Wam zdać sobie sprawę z tego, że rzeczywiście zasługujecie na prezenty. Gdy już opiszecie to, co było najlepsze, warto wymienić i opisać Mikołajowi to, co gorąco pragniecie od Niego otrzymać. Możecie to upiększyć Waszymi rysunkami rzeczy, o których piszecie. Na samym końcu warto podziękować Mikołajowi za Jego trud rozdawania upominków oraz za same prezenty i skreślić serdeczne pozdrowienia.
Pisanie takiego listu, to czysta przyjemność i okazja do przyjemnego spędzenia czasu dla całej Rodziny. Tak więc nie ma co czekać, należy pisać, bo czasu coraz mniej, a list jeszcze musi dojść!

Kategorie: Bez kategorii