Sejfy domowe – rodzaje zamkówPodczas wyboru sejfu do własnego domu czy mieszkania, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jedno z nich dotyczy rodzaju zamka. Ogólnie wyróżniamy zamki kluczowe, elektroniczne oraz mechaniczne szyfrowe. Często też możemy spotkać się z połączeniem zamka kluczowego z szyfrowym. Który z nich wybrać? To już zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Zobacz również:

Zamki atestowane

Zamki, podobnie jak sejfy, dzielą się na bezklasowe oraz atestowane. Warto w tym miejscu powiedzieć, że jeśli decydujemy się na sejf atestowany, również zamek musi taki być. Przy sejfach bezklasowych, nie ma takiego wymogu. Jeżeli sejf należy do klasy S1, S2, 0, I, II lub III, wówczas wystarczy, jeśli wyposażony jest w jeden zamek z atestem. Gdy jego klasa jest wyższa, wówczas koniczne jest połączenie dwóch zamków. Więcej informacji uzyskasz na stronie https://www.saffort.pl/

Zamek kluczowy

Najbardziej tradycyjnym zamkiem jest niewątpliwie zamek kluczowy. W standardzie posiadają go właściwie wszystkie sejfy domowe, przy czym na życzenie klienta zamek może być wymieniony na inny jego rodzaj. Ten typ dedykowany jest osobom, które nie mają zaufania do elektroniki i wolą polegać wyłącznie na własnych siłach. Jak wskazuje nazwa, zamek ten wymaga każdorazowego użycia klucza. W tym miejscu warto dodać, że system jest tak zaprojektowany, aby nie było możliwości wyjęcia klucza z zamku w sytuacji, gdy drzwi sejfu są otwarte.

Zamek szyfrowy mechaniczny

Ten rodzaj zamku zapewnia szersze zabezpieczenie sejfu, gdyż wymaga znajomości kodu dostępu. Jeżeli tego kodu nie przekażemy niepożądanym osobom, nie musimy martwić się, że ktoś będzie miał dostęp do tego, co w sejfie mamy schowane. Decydując się na ten zamek musimy pamiętać, że jego obsługa wymaga ogromnej precyzji oraz cierpliwości.

Zamek elektroniczny

Tego typu zamek gwarantuje doskonałe zabezpieczenie zawartości sejfu oraz komfort szybkiego dostępu do niej, kiedy my sami będziemy tego potrzebowali. W przypadku tego typu zamku kluczowym elementem jest kod, który wprowadza się przy pomocy klawiatury. W tym miejscu warto dodać, że sejfy wyposażone w taki zamek mają też specjalne kontrolki informujące o stanie baterii, co chroni przed ryzykiem niedziałających drzwiczek.

 

Kategorie: Bez kategorii