W prostych słowach – na czym tak naprawdę polega faktoring?Rozwiązanie w postaci faktoringu, czyli wykupowania faktur przez firmy zewnętrzne, w naszym kraju zaczyna zyskiwać sobie coraz większe grono zwolenników. Jeśli chodzi o dostępne na rynku rozwiązania trzeba przyznać, że mamy do wyboru coraz więcej opcji.

Zobacz również:

Tak naprawdę, faktoring stwarza dzisiaj wiele możliwości elastycznego działania dla firm z rozmaitych branż. Nie dziwi więc, że coraz więcej przedsiębiorstw rzeczywiście się na niego decyduje. W dużym skrócie, faktoring to finansowanie działalności konkretnej firmy – podmiotu, na zasadzie krótko terminowej.

Jak to działa?

Z firmą zaczyna współpracować faktor – czyli firma lub bank, wychodzący do zainteresowanego z usługą faktoringową. A więc – najczęściej – wykupem faktur, na których podstawie konkretne przedsiębiorstwo czy markach dochodzi potem swoich należności od kontrahentów – odbiorców towarów czy usług. Gdy dojdzie do wykupienia faktur, to właśnie ci odbiorcy stają się formalnie dłużnikami faktora. Czyli – jak wyżej wspomniano – banku lub firmy.

Kto może być adresatem usługi faktoringowej?

Na pewno nie ma dzisiaj ograniczenia w postaci branży czy sektora rynku,w którym działa zainteresowana firma. Ważne jest to, żeby zasady sprzedaży towarów czy usług tego podmiotu, mogły opierać się o ogólnie rozumiane zasady odroczonej płatności. Dlatego też, najczęściej z faktoringu korzystają te firmy, które mają stałe, wysokie obroty. Choć podkreślmy – nie jest to absolutnie żadna reguła. Firmy o mniejszych obrotach nie są wcale dyskwalifikowane. Raczej nie znajduje zastosowania działanie faktoringowe, gdy mówimy o pojedynczych transakcjach. W grę wchodzą stali klienci, którzy regularnie są odbiorcami towarów czy usług. Jeśli ktoś rozważa skorzystania z faktoringu, z całkowitą pewnością łatwo znajdzie najbardziej potrzebne informacje w sieci. Dodatkowo, można też znaleźć firmę faktoringową w internecie.

Kategorie: Bez kategorii