W świecie dźwięków każdy znajdzie coś dla siebieLudzie nie lubią ciszy. Wszędzie otacza nas jakiś hałas, dźwięk. Szum miasta, dźwięki sprzętów kuchennych, radio, telewizja, gwar uliczny. Zostało naprawdę niewiele miejsc, gdzie jest po prostu cicho. Ludzi przeraża cisza bo zostają wtedy sam na sam ze sobą i swoimi myślami i to ich przeraża. Obcowanie z własnymi myślami może czasem być bardzo interesujące. Jednak ludzie wolą zagłuszać myśli.

Zobacz również:

Jak to robią?

Chyba najpopularniejszą metodą jest po prostu słuchanie muzyki. Popatrzymy na poranny autobus bądź tramwaj, którym ludzie podróżują do szkoły czy pracy. Większość osób ma na uszach słuchawki. Ludzie siedzą zamknięci w swoich małych światkach, swoich dźwięków. Uciekają w marzenia, bo muzyka prócz wrażeń słuchowych wywołuje wrażenia obrazowe. Każda piosenka, każdy dźwięk tworzy historię, którą osoba z wyobraźnią na pewno zobaczy. To niesamowite, bo jest to bardzo indywidualne i każdy może widzieć do innego.

Sztuka = muzyka

Tworzenie muzyki to zdecydowanie sztuka. Nie mam na myśli tu prostych utworów, które adresowane są do ludzi jako masy. Nie mają nieść przesłania, mają wpadać w ucho i nic poza tym. To jednak nie jedyne oblicze muzyki. Muzyka to wielcy kompozytorzy, którzy zrewolucjonizowali świat dźwięków. Tylko koneserzy odkryją w nich ukryte obrazy, które mogą być niedostępne dla przeciętych ludzi, którzy słuchają by nie słyszeć czegoś innego. a nie o to tu chodzi. W słuchaniu muzyki chodzi o to, by czuć dźwięki, by rozkoszować się nimi i wsłuchiwać się w nie, by odkryć to co autor utworu miał do powiedzenia. Co ukrył w muzyce. Jeżeli słuchamy by zagłuszyć swoje myśli nigdy tego nie odkryjemy. Trzeba słucha z otwartym umysłem, który gotowy jest analizować dźwięki i odkrywać nowe emocje i doznania. By utożsamiać się z odczuciami, które towarzyszyły autorowi. Interpretacja utworów muzyki klasycznej nie jest prostą sprawą, ale wartą uwagi. Na pewno jest to bardzo rozwojowe i otwierające umysł i poszerzające horyzonty. Muzyki też trzeba umieć słuchać by odkryć wszystkie cudowności, które nam oferuje.

Kategorie: Porady i informacje