Wakacje to czas błogiego relaksu, kiedy nie musimy myśleć o naszych codziennych i często przytłaczających obowiązkach. Nierzadko przygotowujemy się bardzo długo do takiego wyjazdu, zastanawiając się co powinniśmy ze sobą zabrać i w jaki sposób przygotować się na taką wyprawę. W tym przypadku, warto jednak zatroszczyć się jeszcze o to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć nasz dobytek, który często pozostaje bez nadzoru. Zwłaszcza jeśli nasz urlop potrwa nieco dłużej, powinniśmy […]

Categories: dom 0 like

Gdy decydujemy się na wymianę pokrycia dachowego, zwykle nie wiemy, czego oczekiwać od nowego rozwiązania. Przeważnie trudno jest nam śledzić nowości rynkowe i z pewnym zdumieniem orientujemy się, że nowoczesne pokrycia charakteryzują się czymś więcej niż tylko przystępnością cenową oraz odpornością na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Czego możemy zatem wymagać?

Sporym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie farby do drewna i metalu – jest to materiał, który idealnie sprawdzi się podczas wykończenia lub renowacji przedmiotów bądź konstrukcji o różnym charakterze. Na rynku istnieje szeroki wachlarz tego rodzaju materiałów malarskich, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu.

Piece kaflowe po raz pierwszy zaczęto budować trzysta lat temu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu były jednymi z najbardziej dostępnych sposobów ogrzewania domów i mieszkań. Zostały jednak wyparte przez centralne. Dzisiaj piece kaflowe powracają do łask. Spotkamy je nie tylko w domach urządzonych w rustykalnym stylu, ale także w tych urządzonych w stylu nowoczesnym.

Categories: dom 0 like

Wiele osób wrażliwych na piękno chciałoby cieszyć się dziełami sztuki we własnym domu, podziwiać obrazy zawieszone na ścianach salonu; z przyjemnością wypić filiżankę kawy siedząc na wygodnej sofie i kontemplując sztukę.

Categories: dom 0 like

Czy znacie jakieś słynne obrazy? A właściwie to jakichś słynnych malarzy, którzy żyli w dawnych czasach albo tworzą obecnie? Ja sam osobiście przyznaje się. że nie jestem wielkim znawcą sztuki, ale mógłbym wymienić kilka słynnych nazwisk, które znane są na całym świecie.

Categories: dom 0 like

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Sami postrzegamy siebie, jako osoby atrakcyjne. Dlatego lubimy mieć piękne rzeczy koło siebie. Nasze domy wykonane są estetycznie, a wnętrza wykończone są z dobrym smakiem. Każdy w swoim domu posiada przynajmniej jeden obraz, który jest małym arcydziełem. Różnego rodzaju widoki czy portrety nikogo nie dziwią. W naszych domach znajdzie się niejeden, bardzo dobry obraz. Ściany naszych domów prezentują się przepięknie, a dobra […]

Categories: dom 0 like

  Na Ziemi znajdują się regiony, w których jest zróżnicowany klimat. Na biegunach temperatury sięgają daleko poniżej zera, zaś w strefach podzwrotnikowych jest bardzo gorąco. Człowiek przyzwyczaja się do warunków, w jakich jest mu dane mieszkać, jednakże i w jego przypadku są pewne granice, których przekroczyć nie może, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nastąpienia zgonu.

Categories: dom 0 like

Salon to najważniejsze pomieszczenie w domu – korzystają z niego nie tylko domownicy, ale także goście.

Categories: dom 0 like

Schyłek listopada to czas, kiedy w naszych domach i mieszkaniach szczególnie staramy się dbać o ciepło domowego ogniska. Przejawem troski o odpowiednią atmosferę we własnych czterech kątach jest nie tylko pielęgnowanie więzi i relacji rodzinnych, ale także dosłowne zapewnienie bliskim poczucia ciepła i komfortu.

Categories: dom 0 like